Önceki Haber Sonraki Haber

Kapak!

Kulübümüz, bugün Vatan Gazetesi'nde yer alan "Kupanın bile hatırı kalmadı" haberini jet bir şekilde yalanladı.

01/04/2011 Cuma

WEBASLAN

Bugün Vatan Gazetesi'nde Gökmen Özdemir imzası ile yayımlanan "Kupanın bile hatırı kalmadı" haberi kulübümüz tarafından yalanladı.

TFF Başkanı Mahmut Özgener de, konuyla ilgili Sporx'e "Bu haberler gerçek değil. UEFA Kulüp Lisans başvurusu konusunda tüm kulüplerimiz istenen belgeleri federasyonumuza göndermiş. Galatasaray ile ilgili herhangi bir sorun yok onlarda istenen belgeleri ilgili departmanımıza göndermişler" dedi.

Vatan Gazetesi'nde yer alan haberde; kulübümüzün UEFA'nın talimatları gereği lisans için Futbol Federasyonu'na "Gelecek sezon bir Avrupa'da nasıl olsa yokuz" gerekçesiyle başvurmadığı iddia edilmiş ve yönetimimizin bu durumu fırsata çevirmek istediği belirtilmişti.

Haberde yer alan bazı ifadeler şu şekilde;


"G.Saray skandala imza atma konusunda bu yıl tarihinin en başarılı sezonunu geçiriyor. Futbol takımı tarihinin en başarısız sezonunu geçirirken, başkan Adnan Polat da ibra olamayan tek başkan olarak bir ilke imza atmayı başarmıştı. Şimdi ise sarı-kırmızılılar uzun süre dillerden düşmeyecek bir olaya imza atıyorlar. Öyle ki geçen pazar idari olarak aklanamayan yönetimin artık hiçbir şey umurunda değil. Bunun en büyük göstergesi ise dün yaşananlar...

Diğer 71 kulüp gibi G.Saray’ın da UEFA Lisansı alabilmek için dün saat 17.00’ye kadar Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunması gerekiyordu. 3 Büyükler’den F.Bahçe, TFF başvurusunu yaptı. Beşiktaş ise eksik belgesinin bulunduğunu ifade ederek hakkı olan 10 günlük ekstra süreyi kullanmak istediğini ifade etti. Türkiye’nin Avrupa’daki en değerli markası, UEFA Kupası Şampiyonu G.Saray ise tarihi bir skandal niteliğindeki başvuru ile federasyonun kapısını çaldı. UEFA Lisans Sistemi’nin başlıca amacı kulüplerin mali olarak daha güçlü bir yapıya kavuşmamalarını sağlamak. Lisansın alınmaması halinde yaptırım ise Avrupa kupalarına katılamamak. Şu an için başka bir yaptırım yok.

Bunu fırsat bilet G.Saray, federasyona "Biz nasıl olsa önümüzdeki sene Avrupa kupalarında yer alamayacağız. UEFA Lisansı’nı almasak ne olur? Paramız var futbolculara ödüyoruz. Ama futbolculardan borçsuzluk belgelerini alamıyoruz. Biz UEFA Lisansı’nı almama konusunu kendi aramızda tartışıyoruz. Size bununla ilgili olarak sonra bilgi vereceğiz" dedi."

Kulübümüz gündeme bir anda bomba gibi düşen bu haber sonrasında resmi internet sitesi aracılığıyla konu hakkında bir açıklama yaparak, "Galatasaray dün Türkiye Futbol Federasyonu'na 10 klasör tutan lisans başvuru belgelerini teslim etmiştir." ifadelerini kullandı.


Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bugün yayınlanan bazı gazetelerde Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu'na UEFA Lisans başvurusunu çeşitli nedenlerle yapmadığı yönünde haberler yer almaktadır. Bu haberler yanlış bilgi içermektedir. Galatasaray dün Türkiye Futbol Federasyonu'na 10 klasör tutan lisans başvuru belgelerini teslim etmiştir.

Galatasaray, dahası, ülkemizde lisans sisteminin ilk kurulduğu 2003'den bu yana her sene başvurup, her sene de lisans alan 4 kulüpten biridir. UEFA 2012 "Financial Fair Play" kriterleri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilk defa 2011-12 sezonu için uygulamaya konan ulusal lisans sisteminin çalışma grubunda Türkiye Futbol Federasyonu ile beraber uzun mesailer veren kulübümüz ulusal lisans sisteminin en büyük destekçilerindendir. Her fırsatta 2012 kriterlerine uyumun önemini vurgulayan Galatasaray Spor Kulübü, bu doğrultuda finansal yeniden yapılandırmasını büyük ölçüde tamamlamıştır.

Galatasaray Spor Kulübü"
Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  Ana Sayfaya Dön
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Diğer Haberler

Webaslan Anasayfasına Dön
*/ ?>